قوانین و مقررات

درباره قوانین ما بیشتر بدانید

چهارسو یک شبکه جامع مستقل هنر است که قوانین مشخصی برای فعالیت دارد. هر نوع مطلب که خلاف قوانین سایت جای گیرد پذیرفته نیست و چهارسو اجازه حضور عمومی آن را نمی‌دهد. تشخیص سازگاری با قوانین به عهده گروه همیاری‌است و فعالیت در این سایت به معنی پذیرش این اصل است.
لطفا در بهره از این سایت به قوانین زیر توجه کامل و جدی داشته‌باشید:
1. احترام به عقیده و سلیقه دیگران رفتار شایسته یک فرهنگ‌دوست است. هرگونه بی‌احترامی به کاربران، اشخاص حقیقی و حقوقی به هیچ روی پذیرفته نیست.
2. نقد آثار و پرداختن به توانمندی یا کاستی‌های آن‌ها روندی مفید، فرهنگی و مورد حمایت تیوال است، هرچند دعوت مستقیم به ندیدن و نشنیدن آثار بدون پرداختن به دلایل آن در تیوال که متعهد به گسترش مخاطب هنر است پذیرفته نیست.
3. با توجه به این‌که تعیین بهای برنامه‌ها و محصولات در حیطه تیوال نیست، پرداختن به قیمت‌ها (مستقل از درستی یا نادرستی متن آن‌ها) در تیوال پذیرفته نیست و پیشنهاد می‌شود مسایل در این‌باره با نهادهای مربوطه و خود هنرمندان از طریق شبکه‌های اجتماعی شخصی ایشان در میان گذاشته‌شود.
4. این محیط برای نوشتن و گفتگو درباره هنر، فرهنگ و بنا شده، و نوشتن در موضوعات دیگر از جمله موضوع‌ها، شخصیت‌ها و رویدادهای سیاسی، جدا از درستی یا نادرستی متن آنها، و حتی اگر در قالب ادبی نگاشته شوند، در تعریف این محیط نیست و زدوده می‌گردد.
5. پرهیز از هر مطلبی که رویاروی قوانین کشور، مذهب‌ و عفت اخلاقی جامعه ایرانی و اسلامی باشد.
6. نوشتن مطالبی که به قوم، نژاد یا جنسیتی خاص، مکتب، دین یا مذهبی خاص یا پیروان آنها توهین کند یا در رویارویی با آن باشد پذیرفته نیست.
7. مسئولیت تمامی مطالب نگاشته در سایت (در تمامی بخش‌ها)، به عهده شخص نگارنده است و در صورتی که نویسنده، قوانین سایت یا کشور را نادیده بگیرد درصورت نیاز، اطلاعات وی در اختیار مراجع ذیصلاح قرار می‌گیرد.
8. بهره از حساب کاربری دیگران برای ورود به سایت و نوشتن در آن بر خلاف قوانین است.
9. کاربران محترم سایت از بحث و تذکر مواردی که ناسازگار با قوانین و یا نامناسب محیط تشخیص می‌دهند خودداری نموده و مطلب را با دکمه «گزارش» پای نوشته‌ها که ویژه این‌کار دیده‌شده است و نام گزارش‌دهنده را نیز فاش نمی‌نماید و یا با ایمیل گروه همیاری سایت به نشانی info@t4soo.com به آگاهی این گروه می‌رسانند.
10. در صورت ناسازگاری با قوانین، حق و امکان زدودن نوشته‌ها ازسوی گروه همیاری، غیرفعالسازی گذرا، غیرفعالسازی همیشگی و در صورت اصرار و ادامه بی‌توجهی، شکایت و پیگیری قضایی وجود دارد. اگرچه راهنمایی و همراهی در دستور کار گروه همیاری است.
11. مدیریت سایت خود را در نگهداری اطلاعات شخصی کاربران، همچون ش نشانی پست الکترونیکی و ...، پایبند می‌داند.
12. قوانین در هر زمان، امکان دگرگونی و کم و زیاد شدن داشته که در این‌صورت دگرگونیها به آگاهی کاربران می‌رسد.
رهنمودها:
1. برای نظم و زیبایی نوشته‌ها، پاسخ و گفتگوی وابسته به یک دیوارنوشته را به شیوه نظر در زیر همان نوشته می‌نویسیم و نه به شکل دیوارنوشته تازه.
2. این سایت مانند بسیاری از محیط‌های اینترنتی، یک پهنه عمومی و باز بوده و نوشته‌های شما در سایت از دید عموم پنهان نیست. بنابراین در فاش‌سازی اطلاعات شخصی، شماره تماس، نشانی ایمیل و … در نوشته‌های خود به این نکته بنگرید.
3. تذکر گروه همیاری سایت به معنی برخورد با کاربر عزیز و محترم نبوده و نوعی همفکری و همراهی با شما در ساختن محیطی مفید، امن و ماندگاربا توجه به مجموع محدودیت‌های موجود است.
4. برای ارج نهادن و توجه ویژه به خودنوشته‌های کاربران، امکانات ویژهای دیده شده است. نگارش منبع و خاستگاه دیگر نوشته‌های ادبی و هنری نیز نشانه فرهنگ بالا و مایه پرباری محیط تیوال است.
5. پیشنهاد و تشویق مینماییم از الفبای فارسی برای نگارش نام و نوشته‌های خود بهره ببرید.
قوانین مدیریت محتوا:
1. ساختن یا در دست‌گیری مدیریت محتوای تیوال (همچون کانال‌ها و برگه‌ها) در صورتی که نشان‌دهنده یک برند اختصاصی، برند ثبت‌شده، شخصیت حقیقی یا حقوقی باشد، در گرو مالکیت آن، یا مجاز شمرده‌شدن این مدیریت از سوی مالک/مالکان اصلی آن برند، شخصیت حقیقی یا حقوقی‌است.
2. ساختن یا در دست‌گیری مدیریت محتوای تیوال (همچون کانال‌ها و برگه‌ها) در صورتی که آن محتوا جنبه عمومی داشته یا در دست‌گیری مدیریت آن منع قانونی/حقوقی نداشته باشد (همچون یک کتاب، یک فیلم خارجی و ...) با تایید تیم پشتیبانی تیوال قابل انجام و بدون اشکال است.
3. تیم پشتیبانی تیوال در تایید، رد و ویرایش هرگونه محتوای تیوال که به هر شکلی ساخته یا ویرایش شده باشد مختار است.